1 Haftada 7 kilo Verdiren Yoğurt Diyeti

KitapindirPDF

Administrator
Yönetici
Kendinizi kilolu hissediyor ve ne yaparsanız yapın fazlalık olduğunu düşündüğünüz kilolarınızı veremiyorsanız, diyetisyeninizden onay alarak 1 haftada 7 kilo verdiren yoğurt diyetini deneyebilirsiniz. Tok tutucu özelliği ile bilinen yoğurt diyette nasıl tüketilmeli? Yoğurt yemek zayıflatır mı? Yoğurt yiyerek zayıflama yöntemi nedir? Kilo verdiren yoğurt diyet listesi nedir? Yoğurtla diyet nasıl yapılır?

'İkinci beyin' olarak nitelendirilen bağırsakların düzenli bir şekilde çalışması, metabolizmayı hızlandıracağından dolayı diyette yoğurt tüketimine son derece önem vermek gerekir. Kalori değeri düşük olmasının yanı sıra diyetisyenler tarafından önerilen yoğurt, besleyici ve tok tutucu özelliğiyle kilo vermeye yardımcı en ideal besinler arasında yerini alır. Yalnızca zayıflamak niyetiyle yoğurt tüketimine başlayan kadınların, hem sağlıkları için hem de uyguladıkları diyetten en etkili verimi alabilmeleri için markette yoğurt seçerken dikkat etmeleri gereken en temel özellik, yoğurdun yağsız ve kaymaksız olmasıdır. Böylelikle yoğurt tüketimi ile sağlıklı bir şekilde çok kolay kilo verebilirsiniz. Günlük beslenme rutininde yoğurda yer veren kimselerin diğerlerine göre daha çabuk zayıfladığı ve bu zayıflığında daha çok karın çevresinden gittiği yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır. Her öğünde 1 porsiyon olacak şekilde yağsız yoğurt yemek, yemeyenlere göre yüzde 22'den daha fazla kilo kaybına neden oluyor. Sizde fit bir bedende kalmak için büyük bir azim ve sabır göstererek diyet yapmak istiyorsanız tercihinize yoğurttan yana kullanabilirsiniz. Sağlıklı ve doğal formüllerle kısa zamanda forma kavuşabileceğiniz yoğurt diyeti ile hızlı zayıflayabilirsiniz. Kilo verdiren diyet listelerinin başını çeken yoğurt diyeti ile nasıl zayıflayabileceğinizin sırrını sizlere derledik. Kilo verdiren en sağlıklı yoğurt diyeti listesi...
UYARI: Aşağıdaki diyet listesini doktorunuza danışmadan asla uygulamayınız.

Dışarıda hazır olarak satılan ve içerisinde ne olduğu bilinmeyen yoğurtlar yerine evde basit ve sağlıklı yollarla hazırlayabileceğiniz ev yoğurtlarının yüksek miktarda probiyotik içerdiği bilinmektedir. Vücudumuzda yer alan bağırsak dostu bakteriler, duvar bölgesindeki besin emilimini sağlayarak bağırsakların düzenli şekilde hareketlenmesine yardımcı olur. Hazımsızlık, ishal ve kabızlık gibi sağlık problemlerinin oluşmasını önleyen yoğurt, kalsiyum özelliği ile karın etrafındaki yağlanmanın azalmasında etkilidir. Elde edilen çalışmalara göre, yoğurt yiyen kimselerin yemeyenlere oranla daha fazla kilo kaybettiği görülmektedir.

Kaymaksız olan yoğurtlar kolesterolün düşmesini sağlar iken fazla yağın vücut dışına uzaklaştırılmasında oldukça başarılıdır. Ayrıca içerisindeki yararlı karbonhidrat, protein ve kalsiyum maddeleri dengeli dağıldığı için kan şekerini dengeler. Böylelikle aniden gelen tatlı krizleriniz de bastırılmış olacak ve fazla kalori alımı riski ortadan kalkacaktır.

1 HAFTADA 7 KİLO VERDİREN YOĞURT DİYET LİSTESİ
İLK GÜN:

6 su bardağı yoğurt ile haşlama 5 patates

İKİNCİ GÜN:

6 su bardağı yoğurt ile haşlama 200 gram tavuk eti

ÜÇÜNCÜ GÜN:

6 su bardağı yoğurt ile haşlama 200 gram dana eti

DÖRDÜNCÜ GÜN:

6 su bardağı taze yoğurt ile beraber 200 gram balık

BEŞİNCİ GÜN:

6 su bardağı kadar yoğurt yemeli ve açlık hissetmeyecek kadar sebze ve meyve tüketilmeli. (Üzüm ve muz hariç)

ALTINCI GÜN:

1 kilo yoğurt

YEDİNCİ GÜN:

1 kilo yoğurt

NOT: Diyet listesinde tüketilecek olan yoğurdun hazır olmaması kilo verme açısından daha etkili olacaktır. Kahvaltıda yoğurt tüketmek, öğle ve akşam yemeklerinde de et ve haşlama patates yenmesi tavsiye edilir.
 
Üst